Konferans Anasayfası (İngilizce)

Uluslararası Piyano Eğitimi, Öğretimi, Çalma ve Besteleme Konferansı

Özet/Eser Gönderme Son Tarihi: 16 Nisan 2018

Kayıt olmak için lütfen buraya tıklayınız! (İngilizce)Uluslararası Sosyal Bilimler Araştırma Derneği ve Odessa Stolyarsky Müzik Okulu tarafından 28-30 Haziran 2018 tarihlerinde Odessa’da düzenlenecek Uluslararası Piyano Eğitimi, Öğretimi, Çalma ve Besteleme Konferansı‘na sizleri davet etmekten onur duyarız. Daha önce çalgı ve müzik eğitimi alanlarında yapılan kongrelerden farklı olarak, bu konferansta bilimsel sunumların yanı sıra konferansta seslendirilen piyano  bestelerinin de kitap halinde yayınlanması sağlanacaktır.

Türkiye’den ve dünyadan tanınmış piyanistler, piyano eğitimi, kompozisyon alanında akademisyenler, müzik yazarları ve eğitimciler katılacaktır. Konferans etkinlikleri kapsamında, Türkiye ve diğer ülkelerden piyano öğretiminde uzmanlaşmış değerli isimlerin davetli konuşmacı olarak sunumları, piyano eğitimcisi ve seslendiricilerinin çalıştayları (workshop), seminerler, katılımcıların sözlü sunumları ve bestelerin sunumları  gerçekleştirilecektir. Bu etkinliklere katılanlara katılım sertifikası verilecektir. Konferanstaki etkinlikler katılımcılara piyano eğitimi, yorumculuğu ve besteciliği alanında önemli kazanımlar sağlayacağı düşünülmektedir.

Ukrayna’ya ulaşım, katılımcılar için çok kolay ve caziptir. Özellikle Türkiye vatandaşları için vize uygulanmamaktadır. Sadece kimlikle gidibilen bu ülkeye Ankara ve Istanbul üzerinden her gün farklı havayolu firmalarınca birçok sefer düzenlenmektedir. Ayrıca ülkenin tarihi ve doğal güzellikleri, dünyaca ünlü opera binası da görülmeye değer yerler arasındadır. Ukrayna’da düzenlenecek olan bu konferansa katılım maliyeti de (ulaşım, konaklama ve diğer giderler) oldukça ekonomiktir.

Sizleri 28-30 Haziran 2018 tarihlerinde Odessa, Ukrayna’da düzenlenecek Uluslararası Piyano Eğitimi, Öğretimi, Çalma ve Besteleme Konferansı’na katılımınızı bekleriz.


Konferans Alt Başlıkları

(1) Bildiriler: Piyano Eğitimi, Piyano Edebiyatı, Piyano Çalma Teknikleri, Piyano Bakım ve Onarımı, Piyano Besteciliği, Korrepetisyon, Piyano ve Ses Fiziği, Piyano ve Sahne Performansı, Piyano ve Fizyoloji, Piyano Endüstrisi.

Özet göndermek için buraya tıklayınız!

(2) Besteler: 

Bestelerin Genel Özellikleri: Eserlerin solo piyano için bestelenmiş olması gerekmektedir. Tek piyanoda dört el ve altı el için yazılan besteler de kabul edilecektir. Eserlerin süresi 3-10 dakika arasında olmalıdır.

Başvuru koşulları: Başvuru için eserin notası, amatör veya profesyonel ses kaydı ve   eser hakkında yüz kelimeyi geçmeyen bir tanıtıcı metin gerekmektedir.

Bestelerin  Seslendirmesi: Eserlerin sunumu düzenlenen konserlerde canlı performans olarak gerçekleştirilecektir. Eserler, bestecisi tarafından seslendirilemediği durumda bestecinin belirleyeceği veya düzenleme kurulunun belirleyeceği bir piyanist, besteciyi temsilen eseri seslendirebilir, bu durumda katılım belgesi sadece besteciye verilecektir.Eserlerini seslendirtmek isteyen besteciler konferans tarihinden en az bir ay öncesinde düzenleme kurulundan piyanist talebinde bulunmaları gerekmektedir. İsteyen besteci eserini seslendirirken bestesi hakkında tanıtıcı bir sunum yapabilir.

Bestelerin yayınlanması: Konferansa katılan tüm besteler seslendirilmese de kitapta yer alacaktır. Basım aşamasında besteler düzenleme kurulu tarafından belirlenen yazılım ve formatta besteci tarafından tekrar edit edilecektir.

Telif hakları:   Basılacak eserin orijinal olduğuna dair ve telif hakları korunması kanununa göre hukuksal sorumluluklar besteciye aittir. Konferans düzenleme kurulu telif hakları konusunda oluşacak bir anlaşmazlıkta sorumlu tutulamaz.

Bestenizi iassr@iassr.org adresine gönderiniz!

(3) Çalıştaylar ve Seminler: Alanında tecrübeli eğitmenlerin piyano çalma ve öğretme teknikleri üzerine yapacakları uygulamalı ve/veya anlatımlı çalışmaları kapsamaktadır. Bu doğrultuda hem workshop, masterclass ve seminer sınıfları oluşturulacaktır.

>> Master Class by Prof. Dr. Türev Berki
>> Master Class by Orçun Orçunsel
>> Seminar by Assoc. Prof. Dr. Güler Demirova Györffy  (Title: Schumann’ın Gençlik Albümünün İncelenmesi)
>> Seminar by Assoc. Prof. Dr. Şirin Akbulut Demirci (Title: Türk Piyano Literatürü ile Modern Piyano Tekniklerinin Öğretimi)

Çalıştay ve seminerlere katılmak için buraya tıklayınız!

Detaylı bilgi için Zafer Tural (0532-573-0708), Feryal Günal (0542-249-4730), Barış Karabulut (0536-931-2185).


+ Konferans Katılım Ücreti

Erken Ödeme Son Tarih: 30 Nisan 2018

Bilimsel Sunum (Oral Presentation): 180 Euro
Sanal Bilimsel Sunum (Virtual Presentation): 100 Euro
Dinleyici/Aile/Arkadaş: 50 Euro
Bestelerin Sunumu ve Basımı: 180 Euro
Bestelerin Düzenleme Kurulunun Belirlediği Piyanist Tarafından Sunumu ve Basımı: 200 Euro
Bestelerin Sadece Basımı (Seslendirilmeksizin): 100 Euro
Master Class: 200 Euro – Aktif katılım (Pasif katılım 50 Euro)
Seminer: 100 Euro

Not:  Aynı ve farklı çalışma alanlarındaki ikinci katılım için %50 oranında indirim uygulanacaktır.

Euro – IBAN: TR290003200000000056224770
Bank Account Holder (Name): Hasan Arslan
TEB Izmir Pınarbaşı Şubesi
Swift Code: TEBUTRIS

Katılım ücretini TL olarak göndermek istiyorsanız TL tutarı lütfen işlemi yaptığınız günkü kurdan çevirip göndeririniz.
Turkish Lira – IBAN: TR180003200000000051785084
Bank Account Holder (Name): Hasan Arslan
TEB Izmir Pınarbaşı Şubesi
Swift Code: TEBUTRIS

If you prefer to send the amount in USD, please convert it to USD. 
US Dollar – IBAN: TR710006400000223003310737
Bank Account Holder (Name): Mehmet Ali Icbay
Iş Bankası Çanakkale Merkez Şubesi
Swift Code: ISBKTRIS

Katılım ücretini TL olarak göndermek istiyorsanız TL tutarı lütfen işlemi yaptığınız günkü kurdan çevirip göndeririniz.
Turkish Lira – IBAN: TR860006400000123001666613
Bank Account Holder (Name): Mehmet Ali Icbay
Iş Bankası Çanakkale Merkez Şubesi
Swift Code: ISBKTRIS


+ Konferans Odessa Stolyarsky Müzik Okulu binasında gerçekleştirilecektir. Adres: Sabaneiv Mist St, 1, Odessa, Ukraine. Aşağıdaki Google Harita’dan okulun konumunu öğrenebilirsiniz.

+ Türk Hava Yolları, Onur Air, Ukrayna Uluslararası Havayolu ve Pegasus Istanbul-Odessa ve Ankara-Odessa uçuşları düzenlemektedir. Bilgi için hava yollarının web sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.