XV. ECSBS: Travel and Accommodation

Conference Home
Abstract Submission
Registration and Deadlines
Travel and Accommodation
Presentation and Publication
Keynote Speakers
Organization Committee
Conference Themes and Topics


+ The conference venue will be held in Adnan Menderes University Davutlar Campus. You can check the address given on Google Map below.

+ Accommodation

Sealight Resort Hotel – Kuşadası

GİRİŞ TARiHİ 01 Şubat 2018
ÇIKIŞ TARİHİ 03 Şubat 2018

FİYATLANDIRMA
TEK KİŞİLİK ODA 140.-TL
ÇİFT KİŞİLİK ODA 170.-TL
ÜÇ KİŞİLİK ODA 255.-TL

Yarım pansiyon otel concept içeriği (akşam yemeklerinde limitsiz soft içecek dahil): Konaklama, akşam yemeği ile başlar, sabah kahvaltısı ile son bulur. Sabah kahvaltısı, akşam yemeği açık büfe dir. Konaklama süresinde yemeklerdeki meşrubat, sıcak içecekler alkolsüz içecekler dahildir. Mini bar servisi (su) günlük dahildir.

Sabah Kahvaltı : 07.00-10.00
Öğle yemeği : 12.30-14.00
Akşam yemeği : 18.30-20.30

SEALIGHT RESORT HOTEL
Yavansu Mevkii Berkin Sitesi yolu No 20 Kuşadası / Aydın / Türkiye
+90 256 622 31 32 – info@sealighthotel.com – www.sealighthotel.com


+ Ephesus Tour

09:00 Otelden hareket
10:00 Efes Antik Kenti’nin Görülmesi,
12:00 Meryemana Evi Ziyareti
13:30 Öğle Yemeği
14:30 Şirince Köyünün Gezilmesi
16:00 Otele Dönüş

Efes Antik Kenti Doğu ile Batı arasında başlıca kapı durumunda olan Efes önemli bir liman kenti idi. Bu konumu Efes’in çağının en önemli politik ve ticaret merkezi olarak gelişmesini ve Roma Devrinde Asia eyaletinin başkenti olmasını sağlamıştır. Efes, antik çağdaki önemini yalnızca buna borçlu değildir. Anadolu’nun eski Ana Tanrıça (Kybele) geleneğine dayalı Artemis kültünün en büyük tapınağı da Efes’te yer alır. Efes’teki Artemis Tapınağı dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilir. Meryem Ana Evi’nin görülmesi. Efes Antik Kentin üst kapısının yanından geçilerek çıkılan Meryem Ana Ören Yeri’nde, Küçük bir Bizans Kilisesi bulunmaktadır. Burada İsa Peygamber’in annesi Meryem’in yaşadığına ve öldüğüne inanılır. Hıristiyanlarca kutsal sayılır ve ziyaret edilir, hastalara şifa aranır, adaklar adanır. Şirince Köyü’nün gezilmesi.Eski adı “Kırkınca” olan, Rum telaffuzunda Kirkice, Kirkince ve nihayet Çirkince gibi biçimleri alan bu ad, Cumhuriyet’in ilk yıllarında dönemin İzmir Valisi Kazım Dirik’in talimatıyla Şirince şeklinde resmileştirilmiştir. 19. yüzyılda, özellikle ihracata yönelik incir üretimiyle ünlü, 1800 haneli bir Rum kasabasıydı. 1923’te Türkiye-Yunanistan Nüfus Mübadelesi sonucu Rumların ayrılmasıyla (çoğu Katerini’nin Nea Efesos köyüne yerleşmiştir), Kavala’nın Müştiyan (Moustheni) ve Somokol (Domatia) köylerinden gelen mübadillerle iskân edilmiştir. Şirince’de imal edilen ve pazarlanan değişik şarap türleri Türkiye çapında ün kazanmıştır. Köy içinde harap durumda olan iki Rum kilisesi bulunmaktadır. Ayrıca köyün tarihi ve mimari yapısı korunmaktadır. Daha sonra öğle yemeği molası sonrası alışveriş ve serbest zamanın ardından otele dönüş yapılacaktır.


+ Aydın Gastronomi Tour

Aydın bölgesi Gastronomi Tur’u ünlü şef Türkiye Aşçılar Milli Takım Direktörü Öğr. Gör. Emrah Köksal SEZGİN başkanlığında gerçekleştirilecektir. Planlanan tur, tarihi Değirmen restoranda yöresel bir kahvaltı ile başlayacak ve yine aynı bölgede bulunan bir zeytin fabrikası görünümünde inşa edilen Oleatrium Zeytin ve Zeytinyağı müzesi gezisi ile devam edecektir. Kahvaltıda organik yerel ürünlerden oluşan özel köy kahvaltısı sunulacak ardından 11 adet ayrı sergileme alanından oluşan Zeytin ve Zeytinyağı Müzesi gezilecektir. Müzede antik dönemden günümüze kadar zeytin ve zeytinyağının hikayesi tura katılan tüm misafirlere yaşatılacaktır. Müze gezisinin hemen ardından Germencik bölgesinde bulunan Kalyon restoranda bölgenin önemli lezzetlerinden olan çöpşiş-ızgara köfte ve sucuk tadımı ile tura devam edilecektir. Bir sonraki durak olan Aydın Arkeoloji Müzesi gezisi bölgenin tarihi ile ilgili bilgi sahibi olunmasını sağlayacak ve antik kentler ve yaşamları hakkında katılımcılar bilgilendirilecektir. Ardından bölgenin en güzel antik kentlerinden biri olan ve Şarap Tanrısı Dionysos’un yetiştirildiği yer olduğuna inanılan antik kent Nysa gezilecektir. Pideleriyle ünlü Yavaş Şehir Yenipazar’da Şam İşi Kıymalı, Köy Peynirli ve Yumurtalı en sonda Tahinli pideler tadıldıktan akşam yemeği için 7 Bilgeler restoranına geçilecektir. Bağların ve Lavanta bahçelerinin içerisine kurulu restoranda yöresel lezzetlerden oluşan akşam yemeğimiz Ot Kavurması, Paşa Böreği, Keşkek, Lavantalı Keşkül ile devam edecek ve Türk Kahvesi ile sonlanacaktır.

Tur Ücretimiz her şey dahil olarak 250 TL olarak belirlenmiştir.

Gastronomi Tur Programı

  • Transfer
  • Değirmen Restoranda Köy Kahvaltısı
  • Oleatrium Zeytin ve Zeytinyağı Müzesi
  • Kalyon Restoranda Çöp Şiş – Köfte – Sucuk Tadımı
  • Aydın Arkeoloji Müzesi
  • Nysa Antik Kenti
  • Yenipazar Pide Tadımı
  • 7 Bilgiler Restoranı Akşam Yemeği

Not: Minimum Katılım Sayısı 12’dir.